Bilim

Zoom, 2021’de 1 milyar doların üzerinde gelir elde etti

Zoom Görüntü Communications, Inc. 31 Ekim’de sona eren üçüncü mali çeyrek finansal sonuçlarını bugün açıkladı. Rapora nazaran, üçüncü çeyrek toplam geliri evvelki yılın birebir periyoduna nazaran yüzde 35 büyüyerek 1 milyar 50 milyon 800 bin dolar oldu. Son 12 ayda gelire 100 bin dolardan fazla katkı yapan müşteri sayısı geçen yılın birebir devrine nazaran yüzde 94 arttı. Geçen yılın tıpkı devrine nazaran üçüncü çeyrek GAAP faaliyet geliri yüzde 27,7 ve GAAP dışı faaliyet geliri ise yüzde 39,1 arttı.

Hususa ait olarak açıklama yapan Zoom kurucusu ve CEO’su Eric S. Yuan, “Üçüncü çeyrekte yıllık kullanıcı etkinliğimiz Zoomtopia’yı platformumuzun yeni özelliklerden Zoom Events üzerinde gerçekleştirdik. Bu sürükleyici ve çok kanallı konferansta, kullanıcılarımızı nasıl bağlantı platformumuzun merkezine yerleştirdiğimizden, teknolojimize eklediğimiz yeni iş akışlarına, Zoom’un iş birliği konusunda çıtayı daha üst taşıyan yeteneklerinden, işletmelerin müşterileriyle yüz yüze irtibat kurma konusunda elini güçlendirdiğimiz Zoom Events ve yakında sunacağımız Görüntü Engagement Center’a kadar birçok yeniliğimizi duyurduk. Birtakım şirketlerin ofise dönüş konusunda denemeler yaptığı son devirde, ofisten, uzaktan ya da hibrit tüm çalışma modellerini güçlendirmek için tasarladığımız Hot Desking, Whiteboarding ve Smart Gallery tahlillerimizi tanıttık. Zoom olarak, inovasyon ve özveri ile müşterilerimize memnunluk ve kıymet katmaya devam edeceğiz” dedi.

Yuan şu tabirleri kullandı: 

“Önümüze baktığımızda, güçlü karlılık ve işletme nakit akışında elde ettiğimiz büyümenin yanı sıra, bu yılı toplam gelirde yüzde 54’lük bir büyüme ile 4.079 ila 4.081 milyar dolar ortasında kapatacağımızı öngörüyoruz. İşletmelerin, bireylerin ve geliştiricilerin ilişki kurmaları, iş birliği yapmaları ve esnek hibrit çalışma dünyalarını oluşturmaları için vazgeçilmez bir platform olma yolunda ilerliyoruz. Gelecekteki amaçlarımıza yürürken; global markamızın, yenilikçi teknolojilerimizin ve geniş müşteri kitlemizin en kıymetli artılarımız olduğuna inanıyoruz”

Rapora nazaran 2022 mali yılı üçüncü çeyrek finansal özeti incelendiğinde, toplam gelir evvelki yılın tıpkı periyoduna nazaran yüzde 35 büyüyerek 1 milyar 50 milyon 800 bin dolar oldu. (DHA)

Yazar

Yazarım yazarım hiç durmadan hep yazarım, yazardır benim adım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu