Haberom

Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler

Wall Street Journal yazdı: ABD’nin Kolombiya Büyükelçiliği’nde “gizemli hastalık” alarmı

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’ın Kolombiya’ya yapmayı planladığı ziyaret öncesi ABD’nin Bogota Büyükelçiliği’nde çalışan birtakım şahıslarda “Havana Sendromu” olarak bilinen gizemli hastalığa rastlandığı öne sürüldü.

Wall Street Journal gazetesinin haberine nazaran, ABD’nin Bogota Büyükelçisi Philip Goldberg tarafından büyükelçilik çalışanlarına gönderilen mektupta, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın mevzuyla yakından ve hassas bir biçimde ilgilendiği kaydedildi.

Büyükelçilikte şu anda bilinen iki hadise olduğu, öteki bireylerin de durumdan etkilenip etkilenmediğinin belirlenmesi için çalışmaların sürdüğü belirtildi. Öte yandan Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, günlük basın toplantısında, kelam konusu haberi direkt teyit etmekten kaçınırken, “Bu mevzuda kurumlar ortası yollarla gelen her haberi hayli ciddiye alıyoruz” tabirini kullandı.

ABD Lideri Joe Biden’ın geçen hafta Havana Sendromu’ndan etkilenen şahıslara daha çok tıbbi yardımın sağlanması için hazırlanan kanunu imzaladığını anımsatan Psaki, hastalığa ait daha fazla bilgiye ulaşmak için tüm kurumların çalıştığının da altını çizdi.

-Sputnik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir