Gündem

Thodex’ten sonra bir vurgun daha! Birden erişime kapatıldı…

CNN TÜRK grubundan Furkan Okutan ve Kameraman Sercan Sever’in haberine nazaran; İstanbul Küçükçekmece’de teze nazaran dolandırıcılar Dogecoin Mining ismi altında sistem kurdular. Yatırımcılara 40 günde yüzde 100 kar vadedip yüzlerce kişiyi sisteme çektiler.

“BİN 500 KİŞİ DOLANDIRILDI”

Şüpheliler, yatırımcıları ikna etmek için evvel lüks yerlerde toplantılar düzenledi akabinde da yatırımcıları bir Telegram kümesi üzerinde topladı. Yatırımcılara vaatlerde bulunan şüpheliler bin 500 kişinin kripto paraları kendi hesaplarına aktarmasını sağladı

“1 MİLYAR LİRA İLE KAYIPLARA KARIŞTILAR”

Sistem evvel planlandığı üzere çalıştı. Yatırımcılar birinci üç ay tertipli olarak kar hisselerini aldı. Gün geçtikçe yatırımcı sayısı çoğaldı, tam 350 milyon Dogecoin toplandı lakin piyasa bedeli yaklaşık 1 milyar TL olan sistem birden erişime kapatıldı. Yatırımcılar şüphelilere ulaşmaya çalıştıysa da başarılı olamadı.

“HAYATINI KAYBEDEN ARKADAŞIMIZ OLDU”

Dogecoin mağduru olduğunu söyleyen Ecem Ashyrova yaşadıkları süreci anlattı. “Sistemleri yenilemek için çalışma yapıyoruz dediler, bu süreçte para yatırabilirsiniz lakin çekim talepleriniz bir üç dört gün sonra onaylanacak dediler. Biz de ona güvenerek tekrar yatırım yaptık lakin daha sonra ulaşamadık. 1500 kişilik mağdur kümesinin içerisinde intihara kalkışan arkadaşlarımız var. Hatta bir arkadaşımız bunun geriliminden beyin kanaması geçirip merhum oldu.

2 KUŞKULU HAKKINDA YURT DIŞINA ÇIKIŞ YASAĞI KARARI VERİLDİ.

Mağdurlar soluğu savcılıkta aldı. Avukat Sinan Keskin’in müracaatıyla 2 kuşkulu hakkında yurt dışına çıkış yasağı kararı verildi. Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Kabahatler Ofisi’nce 11 kişi hakkında da soruşturma başlatıldı.

Kaynak: Milliyet

Yazar

Yazarım yazarım hiç durmadan hep yazarım, yazardır benim adım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu