Kadın Moda

TENSEL DİZAYNLAR

Uzun yıllardır sanatçı ve tasarımcılarla birçok işbirliğine imza atan Swatch, şimdilerde geleceği belirleyen yeni yetenekler ve vizyonerleri bulma arayışında. Artık ise Londra’nın en heyecan verici tasarımcılarından Supriya Lele ile işbirliği yaparak yine yüksek modaya giriyor.


Tensellik ve tıpkı vakitte oyunbazlık, Supriya Lele’nin kendi etiketine yansıttığı kişiliği. 2019 LVMH Prize Fund mükafatını kazanan dizayncı, minimalist bir dokunuşla kendi Hint ve İngiliz geleneklerini markasına yansıtıyor. Her iki kültürün besbelli modüllerini harika bir biçimde birleştirme kabiliyeti ile moda kesiminde dalgalanmalar yaratıyor. İnce ve saydam kumaşlar, Sari’den esinlenmiş drapeler ve klasik Madras ekoselerini hayal edin.Kendine mahsus, referans yüklü estetiğinde klasik bir Swatch çizgisini yine işleyen Lele şöyle açıklıyor: “İmzam olan minimalist siluetlerimden, eskitilmiş transparan klâsik Sari’lerden, boyanmış mürekkep balığı siyahından, turkuaz mavisinden, madalyon sarısından ve Madras ekosesinden ilham aldım. Swatch Skin Classic’in, olağanüstü bir tuval ve güya bileğimde yokmuş üzere hafif oluşu, minimalist görünüş ve duygusu, vizyonum ile kusursuz bir sinerji yarattı.”

RENK CÜMBÜŞÜ

Koleksiyon, biyo-kaynaklı plastikten üretilen kasasıyla markanın sorumluluk yaklaşımını sürdürüyor. Lele’nin tasarladığı kıyafetler o kadar hafif ki onları giyen bayanlar için neredeyse ikinci bir deri haline geliyor. Tıpkı ‘Skin Classic’ üzere… Lele’nin karakteristik özellikleri olan derinlik ve şeffaflık efektleri kayışlarda ve cam üzerinde birinci kez uygulanan farklı baskı teknikleriyle öne çıkıyor.

Kapsül koleksiyondaki üç tasarım, Madras ekosesinden oluşurken, öbür iki dizaynın kadranında ise Supriya Lele’nin kökenine gönderme yapan Hintçe sayılar yer alıyor.

Koleksiyonu yakından incelemek için tıklayın..


Yazı: GİZEM İNCE

Kaynak: Elle

Yazar

Yazarım yazarım hiç durmadan hep yazarım, yazardır benim adım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu