Kripto Para

Robinhood kripto cüzdan ve transfer özelliklerini kullanıma sundu

Taşınabilir uygulama üzerinden kurulsuz pay senedi alım-satımı yapmayı sağlayan fintech şirketi Robinhood, müşterilerin kripto para gönderip almasını kolaylaştırmak için uzun vakittir beklenen kripto cüzdanını ve transfer özelliklerini kullanıma sunduğunu duyurdu. Şirket, önümüzdeki aydan itibaren makul Robinhood müşterilerinin özellikleri test etmeye başlayabileceğini, daha fazla müşterinin ise ileri bir tarihte bekleme listesi aracılığıyla katılabileceğini de belirtti.

7 kripto para ünitesini destekliyor

Robinhood şu anda kripto alım ve satım hizmetleri sunuyor. Cüzdan özelliği ise müşterilerin kripto varlıklarını uygulamalarının içinde ve dışında depolamasına ve taşımasına imkan tanıyor. Bu da müşterilerin kriptolarını öteki cüzdan adreslerine gönderebilecekleri ve desteklenen kripto para ünitelerini hesaplarına alabilecekleri manasına geliyor. Platform şu anda bitcoin, bitcoin cash, bitcoin SV, dogecoin, ether, ether classic ve litecoin olmak üzere 7 kripto para ünitesini destekliyor.

Çıkarlı bir iş kolu haline geldi

Bu ayın başlarında Robinhood, müşterilerin tertipli aralıklarla otomatik olarak kripto satın almalarını sağlayan “tekrarlayan yatırım” özelliğinin başlatıldığını da duyurmuştu. Şirket, bu özelliğin artık tüm müşterilerin kullanımına sunulduğunu açıkladı. Robinhood, müşterilerine kripto ticareti sunmaya 2018 yılında başlamıştı. Şirketin bu teklifi kendileri için epeyce çıkarlı bir iş kolu haline geldi. The Block’un raporuna nazaran Robinhood’un kripto ticaretinden elde ettiği süreç bazlı gelirler 2020’nin ikinci çeyreği ile 2021’in ikinci çeyreği ortasında yüzde 4.2 oranında artış gösterdi. Robinhood yaptığı açıklamada kriptonun, şirketin herkes için finansı demokratikleştirme misyonuyla kusursuz bir ahenk içinde olduğunu söylüyor. Robinhood Crypto şu anda Hawaii, Nevada, New Hampshire ve Batı Virginia hariç tüm ABD eyaletlerinde ve Columbia Bölgesi’nde mevcut durumda.

Kaynak: Bloomberg HT

Yazar

Yazarım yazarım hiç durmadan hep yazarım, yazardır benim adım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu