Haberom

Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler

Okulda çocuğu Covid-19 olan ebeveynler dava açtı

Corona virüsü salgını hasebiyle büyük sekteye uğrayan eğitim konusunda dikkat cazibeli bir gelişme yaşandı.

ABD’nin Wisconsin eyaletinde çocuklarını okula gönderen iki anne, çocuklarının Eylül ayında Covid-19’a yakalanmaları sonrasında yasal süreç başlattı.

Okul idaresinin corona virüsü yasakları ve tedbirlerini yok saydığını ve okul içinde öğrencilerin maske takmasını zarurî hale getirmediğini söyleyen ebeveynler, “Umursamazca, hem çocukların hem de öteki öğrencilerin hayatlarını riske attılar ve hem sıhhatlerini hem de güvenliklerini tehlikeye attılar” açıklamasını yaptılar.

“SEMPTOM GÖSTEREN ÇOCUK OKULDAYDI”

Sıhhat yetkilileri tarafından önerilen corona virüsü tedbirlerinin alınmadığını ve kendi çocuklarının okul saatleri boyunca maske takmasına karşın hastalandığını söyleyen farklı okullardaki ebeveynler davanın kendi lehlerine sonuçlanmasını istedi.

Evvelki gün Wisconsin eyaletindeki Waukesha’da dava açan Shannon Jensen, “Benim çocuğum maske takıyordu ancak Eylül ayında iki gün boyunca Covid-19 semptomu gösteren bir çocuk da dahil olmak öbür çocuklar maske takmıyordu. Üstelik karantina kuralı da yoktu” dedi.

Dava açan ebeveynlerin avukatı Frederick Melms, “Hakimin yanlışsız kararı vermesini bekliyoruz. Olayların bu noktaya gelmesi çok talihsiz” tabirini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir