Teknoloji

O Çatı Senin Bu Çatı Benim Diyerek Yılmadan Mücadele Eden En İyi 13 Assassin’s Creed Karakteri

Oyun dünyasının en büyük ve en tanınan serilerinden biri olan Assassin’s Creed, yoluna son halkası Assassin’s Creed Valhalla ile devam ediyor. Serinin hayranları oyunların son üç üretimde girdiği istikameti ağır olarak tartışsa da tüm severlerin gönlünde taht kuran birtakım karakterler var.

İşte günlerimizi verip davalarına şahit olduğumuz birbirinden sağlam en uygun 13 Assassin’s Creed karakteri…

1. Adewale

Serinin dördüncü oyununda karşılaştığımız Adewale halkının özgürlüğü için gayret eden en sağlam suikastçılardan birine dönüşmüştü.

2. Bayek

Yeni jenerasyon Assassin’s Creed oyunlarının birincisinde tanıdığımız Bayek ise kardeşliğin kurucusu olan Aya’nın kocasıydı. Aslında kilit karakter Aya olsa da Bayek’e hayat vermek ve çocuğunu kaybeden bir baba olarak oynamak zorlayıcı ve etkileyici bir tecrübeydi.

3. Jacob Frye

İngiliz Suikastçı Kardeşliği’nin başkanlarından olan Jacob Frye, ikizi Evie ile birlikte İngiltere’deki tapınakçı nizamına son vermiş ve fırsat bulduğu her an bizleri güldürmeyi başarmıştı.

4. Arno Dorian

Bizleri Fransız İhtilali’ne götüren Assassin’s Creed Unity ise gerçek bir centilmen olan Arno’ya hayat verme talihi sunmuştu. Ama suikastçımız oyunun sancılı çıkış sürecinin gölgesinde kalmıştı.

5. Connor Kenway

Assassin’s Creed hayranlarının hakkında karışık hislere sahip olduğu Connor Kenway ise bazıları için kusursuz bir karakterken bazılarının aklında da ruhsuz ve sessiz biri olarak kalmıştı.

6. Haytham Kenway

Kendisine hayran ettikten sonra bir anda aklımızı alan Haytham Kenway ise tahminen de Kenway soyunun en etkisi büyük isimlerinden biri olmuş ve oyuncuların da hürmetini kazanmıştı.

7. Shay Patrick Cormac

Serideki en değişik karakterden biri olan Shay ise Assassin’s Creed Rogue’da karşımıza çıkmış ve kardeşliğe tapınakçıların gözünden bakmamızı sağlamıştı.

8. Edward Kenway

Kenway soyunun en büyük üyesi Edward Kenway ile serinin en sevilen oyunlarından biri olan Assassin’s Creed IV: Black Flag’de tanışmış, hem korsanlığı hem de suikastçılığı tecrübe etmiştik. Edward akla yatkın yorumları, dostlarına olan sadakati ve fedakarlıklardan kaçınmayan yapısıyla aklımızda kalmıştı.

9. Altair ibn la Ahad

Bir efsanenin birinci isimlerinden olan Altair ibn la Ahad serinin temelini atan isim olmasıyla hafızalara kazınmıştı. Kendisi misyonuna olan sadakatiyle serinin hayranlarının saygınlığını kazanan bir karakter olmuştu.

10. Eivor

Serinin severleri oyunların temellerinden ayrıldığını düşünse de aslında yeni üçleme seriye başarılı bir geri dönüş getiriyordu. Serinin son halkası Assassin’s Creed Valhalla oyuncuları kardeşliğin en faal çalıştığı devirlerden birine davet ediyor ve epey başarılı bir halde yazılan Eivor’a can vermemizi istiyordu.

 Eivor ise hem kardeşlik hem de kendi klanı ortasında başarılı bir istikrar kuran sağlam bir suikastçı Viking olarak aklımıza kazındı.

11. Kassandra

Kassandra ise bize kalırsa Ezio, Haytham ve Desmond’dan sonra Assassin’s Creed serisinin en hayranlık duyulası karakterlerinden biri olmuştu. Geliştirici takım tarafından başta ancak karakter olması planlanan Kassandra, tapınakçıların atası olan Cult of Kosmos’a kök söktürmüştü.

12. Desmond Miles

Kardeşliğin günümüzdeki amansız temsilcisi olan Desmond Miles, Abstergo’ya karşı tüm gücüyle gayret etmiş ve ihanetlere karşın hiç yıkılmadan cetlerinin anılarına ulaşmıştı.

13. Ezio Auditore da Firenze

Yalnızca serinin değil tıpkı vakitte tüm oyun dünyasının en sevilen karakterlerinden biri olan Ezio, çocukluğundan yaşlılığına kadar kendisine hayran eden sağlam bir karakter olmuş ve Rönesans devrinde kardeşliğin en sağlam temelini atmıştı.

Kendisi gönüllere taht kuran unutulmaz karakterler ortasında yerini aldı.

kaynak site: Onedio

Yazar

Yazarım yazarım hiç durmadan hep yazarım, yazardır benim adım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu