Bilim

Netflix ve Spotify’dan iş birliği; dizi ve sinema müzikleri bir ortaya geliyor

Görüntü akış platformu Netflix ve müzik dinleme uygulaması Spotify, işbirliğine gitti. Netflix içeriklerine ilişkin lisanslı müzik ve podcast yayınları Spotify özel kanalında kullanıcılara sunulacak.

Dizi, oyun yahut sinemalara ilişkin soundtrack müzikler yıllardır değerli bir yere sahip. Pek birden fazla listelerde hit olurken sayısız mükafata de layık görüldü. Haliyle müzik platformları bu çeşide özel bir ilgi gösteriyor.
Spotify daha evvel de Disney ile iştirak yapmış ve platformun imallerine ilişkin müzikler ve podcast yayınları için özel bir Hub oluşturulmuştu. Böylelikle tüm tanınan müziklere tek bir yerden ulaşılması mümkün olmuştu.

Netflix Hub da platformun içeriklerine ilişkin müzikleri ve podcast yayınlarını barındıracak. Ayrıyeten müziklerin nasıl yapıldığına dair sahne ardı yayınlar da olacak. Squid Game, ‘Tick, Tick… Boom!, La Casa de Papel ve Bridgerton üzere belli içeriklerin lisanslı müzikleri sisteme yüklenmiş durumda.

Netflix birtakım içerikler için Genişletilmiş Albümler ismi verilen bir kanal da hazırlıyor. Sahne gerisine ilişkin yayınlar işte bu kanalda yer alacak. The Harder They Fall sineması için bu kanal hazır durumda. Vakitle yeni kanallar buraya eklenecek. Netflix Hub bir kaç ülke için kullanıma sunulmuş durumda.

Yazar

Yazarım yazarım hiç durmadan hep yazarım, yazardır benim adım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu