Film ve Diziler

Netflix, Squid Game’de Değişikliğe Gidiyor

Bildiğiniz üzere bütün dünya şu anda Neflix’te yayınlanan Squid Game isimli diziyle çalkalanıyor. Oyuncuların bir dizi garip gayretlere katılmaktan öteki çarelerinin olmadığı Güney Kore üretimi bu dizi, yayınlanan kısımlarında birçok ‘gerçek’ telefon numarasını milyonlarca izleyiciyle paylaştı.

Olağanda bu telefon numaraların gerçek bir şahsa ilişkin olma ihtimali neredeyse imkansızdır lakin vakit geçtikçe Squid Game’de yer alan bütün telefon numaralarının gerçek olduğu ortaya çıktı ve bu numaraların sahipleri, onlarca kişi tarafından rahatsız edilmeye başlandı. Bu husus üzerinde hareke geçen Netflix, dizide yer alan tüm telefon numaralarına bir düzenleme getireceklerini açıkladı.

“Mesaj ve davet bombardımanına maruz bırakılıyorum”

Dizide gösterilen telefon numaralarından birinin kendisine ilişkin olduğunu argüman eden bir kişi, “mesaj ve davet bombardımanına” maruz kaldığını lisana getirirken bu cins olayların günlük işlerini yapmayı imkansız hale getirdiğini belirtti. Ayrıyeten vakte kadar birçok kişi Netflix’e, numaraların kendilerine ilişkin olduğuna dair şikayette bulunmuş durumda.

Yayınlandığı andan itibaren büyük bir muvaffakiyete ulaşan ve Netflix listelerinin birinci sırasına oturan Squid Game hakkında bir değişikliğe gideceğini belirten Netflix, numaralara bir düzenleme yapacaklarını ve böylece tüm mağduriyetlerin giderileceğini lisana getirdi.

Kaynak: Webtekno

Yazar

Yazarım yazarım hiç durmadan hep yazarım, yazardır benim adım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu