Eğitim

Mezun ettiği 26 öğrencisiyle birebir okulda öğretmenlik yapıyor

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesi Şair Sırrı Hanım Ortaokulu Müdür Yardımcısı ve Fen Bilgisi Öğretmeni Kazım Atalay, daha evvel mezun ettiği 26 öğrencisiyle birebir okulda öğretmenlik yapıyor. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde meslekteki 40’ıncı yılını dolduran Atalay için öğretmen olan eski öğrencileri, sürpriz çiğ köfte partisiyle hocalarının gününü kutladı.

33 yıl öğretmenlik yaptığı Ali Buyruğu Ortaokulu’ndan mezun ettiği öğrencilerini öğretmen olarak karşısında gördüğünde çok duygulandığını söyleyen Atalay, şöyle konuştu:

“Müdür yardımcısı olarak misyon yaptığım okulumda 26 öğrencim öğretmenlik yapıyor. Onlarla birlikte çalıştığım için çok memnunum, gurur duyuyorum onlarla. Öğretmenler odasına girdiğimde bana hürmet gösterdikleri için çabucak ayağa kalkıyorlar, o heyecanla derse gitmek istiyorlar. Ben onlara ‘Oturun, sizinle konuşmak için geldim’ diyorum.”

“ÖĞRENCİLERİNİ SEVSİNLER VE ÖRNEK OLSUNLAR”

Mezun ettiği öğrencileri ortasında farklı branşlarda meslek sahibi olan öğrenciler de olduğunu aktaran Atalay, öğretmenlere şu tavsiyelerde bulundu:

“Benim öğrencilerimden tabip, avukat, inşaat mühendisi, petrol mühendisi olanlar var. Şu an 40’ıncı yılımı doldurdum, birçok öğrenci yetiştirdim. Öğretmenlere tavsiyem, öğrencilerini sevsinler, onların önünü açsınlar, onlara örnek olsunlar. Biz onları nasıl yetiştirdiysek onlar da kendi öğrencilerini tıpkı formda yetiştirsinler ki öğrencileri de en âlâ yerlere gelsin.”

Atalay’ın öğrencisi olan ve kendisiyle tıpkı okulda ve birebir branşta öğretmenlik yapan Diyadin Toprak, öğretmenliği kendisine sevdiren kişinin Kazım hoca olduğunu ve kendisini çok şanslı hissettiğini söyledi.

Toprak kelamlarına şu biçimde devam etti:

“Kazım hoca benim Fen Bilgisi öğretmenimdi. Ben de şu an onunla tıpkı okulda fen bilgisi öğretmeni olarak misyon yapıyorum. Kazım hocayı bir abi, bir baba olarak görüyorum, zira hayatı bize öğretti. Kendisine minnettarız.”

“ÇOK HOŞ BİR HİS, TANIMI MÜMKÜN DEĞİL”

Atalay’ın öğrencisiyken şu an birebir okulda onunla birlikte müdür yardımcılığı vazifesini yürüten Selvi Baran ise, “Emeği çok var üzerimizde. Hocamla tıpkı okulda birlikte çalışmak beni çok memnun ediyor, çok hoş bir his, tanımı mümkün değil” tabirlerini kullandı.

Atalay’ın eski öğrencilerinden bir öteki öğretmen Fatma Hoş de, “Bir babadır. Değerli şeylerde bile muhtaçlığımız olsa koşup ondan yardım alırız. Kazım hoca bizim için çok bedelli biridir. Okulun çabucak hemen yarısı öğrencisidir. Kalan yarısını da kendisi tanır, kesinlikle bilir, o denli pahalı bir insandır” dedi.

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Diyarbakır Şube Başkanı Ramazan Tekdemir de meslekte 40’ıncı yılını doldurması ve örnek bir eğitimci olması münasebetiyle Kazım Atalay’a bir plaket takdim etti.

Kaynak site: NTV

Yazar

Yazarım yazarım hiç durmadan hep yazarım, yazardır benim adım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu