Ekonomi

İranlı turistlerden şoke eden görüntü! Alışveriş için geldiler

Van’ın Saray ilçesindeki İran’a açılan Kapıköy Gümrük Kapısı’nda, Black Friday yoğunluğu yaşanıyor. İranlı turistler, ünlü markaların indirimlerinden yararlanmak için Van’a akın ediyor.

İran’la en uzun kara hududuna sahip Van’da corona virüsü önlemleri kapsamında 24 Mart 2020’de araç ile yaya geçişlerine kapatılan Kapıköy Gümrük Kapısı, bir yıl sonra tekrar açıldı. İran’da artan olaylar nedeniyle kısmi geçişlerin mümkün olduğu hudut kapısı, 9 Ekim’den itibaren ise büsbütün açıldı.

İranlı turistler, tatil rotalarını yine Van’a çevirirken, bugünlerde ise Harika Cuma yoğunluğu yaşanıyor. Dünyaca ünlü markaların yaptığı indirimden faydalanmak isteyen İranlılar, soluğu Van’da alıyor. Bu durum vakit zaman Kapıköy Hudut Kapısı’nda yoğunluk yaşanmasına neden oldu.

Yetkililer üç gün sürecek olan indirimli alışveriş günlerinden faydalanmak isteyen İranlıların ağır biçimde gelmeye devam ettiğini belirtti. Günlük ortalama 800 kişinin giriş yaptığı gümrük kapısından dün 3 bin 500 kişinin girdiğini söyledi.

Günün Trend Görüntüsü

Daha fazla göster

Kaynak site: sözcü

Yazar

Yazarım yazarım hiç durmadan hep yazarım, yazardır benim adım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu