Eğitim

İlkokul öğretmenlerinin aşılama oranları yükseldi!

SON DAKİKA HABERİ: Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Balıkesir Valiliği’nde pandeminin son durumunu kıymetlendirdi.

Bakan Özer, “6 Eylül’de biliyorsunuz eğitim yüz yüze olarak başladı. Bugün prestiji ile beşinci haftayı geride bıraktık. Süreci Sıhhat Bakanlığımız ile koordineli biçimde yürütüyoruz. Defaatle açıkladığımız üzere okul kapatma değil olayın olduğu sınıflarda yüz yüze eğitime orta veriyorduk. Geçen hafta prestiji ile Sıhhat Bakanlığı ve sıhhat konseyimiz 14 günlük yüz yüze eğitime orta vermeyi, 10 güne düşürdü. Rastgele bir semptom göstermeyen bu yüz yüze eğitime orta veren öğrenciler 5 gün sonunda velinin isteği ile PCR yaptığı vakit yüz yüze eğitime dönme bahtı verildi.” dedi.

“Geçen hafta prestiji ile 71 bin 320 okulumuzun 2 adedinde yüz yüze eğitime orta verilmişti. Bugün prestiji ile yüz yüze eğitime orta veren okulumuz bulunmamaktadır.” diyen Özer, “Sınıflarımız bulunmakta, onlar da 10 gün sonra devam edebilmektedir. Öğretmenlerimizin aşılanması devam ediyor.” açıklamasında bulundu.

Bakan Özer, “Öğretmenlerimizin aşılanma oranları yükseliyor. ” diyerek şunları söyledi:

“Şu an ikinci doz aşısını tamamlamış öğretmenlerin oranı yüzde 85’e ulaştı. Bir formda aşı olmadan hastalığı geçirip antikor oluşturan öğretmenlerimizin oranı da yüzde 5’ler düzeyinde. Dolayısı ile ikinci doz aşı olmuş ve antikor oluşturmuş öğretmen oranımız yüzde 90 düzeyinde. İlkokuldaki sınıf öğretmenlerimizin öbür öğretmenlerimize nazaran hayli yüksek. Sınıf öğretmenlerimizin birinci doz aşı oranı yüzde 95, ikinci doz aşı oranı ise yüzde 89’a ulaştı. Süreç denetimli halde devam etmektedir” 

Bakan Özer’e, Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Balıkesir Büyükşehir Belediye Lideri Yücel Yılmaz ve AK Parti milletvekilleri eşlik etti.

KAYNAK: İHA

Kaynak site : haber 7

Not: Bu içerik özgünleştirilip yazılmıştır.

Yazar

Yazarım yazarım hiç durmadan hep yazarım, yazardır benim adım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu