Haberom

Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler

İkinci Üniversite kayıtları rekor kırdı

Anadolu Üniversitesi’ne yapılan ‘İkinci Üniversite’ kayıtları, 2021-2022 eğitim öğretim yılında rekor sayıya ulaştı. 2002’de başlayan uygulamadan bugüne kadar bir devirde en yüksek kaydın bu devirde yapıldığı görüldü.

Anadolu Üniversitesi İkinci Üniversite programları kapsamında yükseköğretim kurumlarının rastgele bir lisans bölüm/programından mezun olan yahut okuyan öğrenciler okudukları yahut mezun oldukları bölümlerden/programlardan tıpkı alanda olmamak üzere Anadolu Üniversitesi’nin Açıköğretim Sistemi ile öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri’nin ön lisans yahut lisans programlarından rastgele birini tercih edip hayallerini gerçekleştirebiliyor.

Birebir vakitte yükseköğretim kurumlarının rastgele bir ön lisans programından mezun olan yahut okuyan öğrenciler de okudukları yahut mezun oldukları programlarla tıpkı alanda olmamak kaydıyla Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nin ön lisans programlarından rastgele birini tercih edebiliyor.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinden mezun olan öğrenciler de İkinci Üniversite’ye kayıt yaptırabiliyor.

İKİNCİ ÜNİVERSİTE KAYITLARI 17 EKİM’E UZATILDI

2021-2022 öğretim yılı İkinci Üniversite online müracaat ve kayıt süreçleri aday öğrencilerden gelen ağır talep nedeniyle 17 Ekim Pazar gününe kadar uzatıldı.

İkinci Üniversite’ye kayıt yaptırmak isteyen adayların aoskayit.anadolu.edu.tr adresinden e-devlet şifresi ile müracaat yapması kâfi.

Adaylar, İkinci Üniversite hakkında ayrıntılı bilgi almak için 7/24 hizmet veren davet sisteminden yahut ikinciuniversite.anadolu.edu.tr web sitesinden yararlanabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir