Haberom

Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler

İkinci üniversite kayıtları ne zaman bitiyor? İkinci üniversite kayıt tarihleri uzatıldı

İkinci Üniversite kapsamında rastgele bir yükseköğretim kurumundan lisans eğitimi alanlar ve mezun olanlar lisans ve önlisans programlarına başvurabilirken önlisans eğitimi alanlar ve mezun olanlar da önlisans programlarına başvurabiliyor. Anadolu Üniversitesi (AÜ) 2021-2022 akademik yılı “İkinci Üniversite” online müracaat ve kayıt süreçlerinin aday öğrencilerden gelen ağır talep nedeniyle 17 Ekim’e kadar uzatıldığı bildirildi.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi’nin 2002 yılında hayata geçirdiği imtihansız İkinci Üniversite, ön lisans ve lisans programlarına imtihansız başvurarak kayıt olma imkanı tanıyor. 2021-2022 eğitim-öğretim devrinde Anadolu Üniversitesi ‘İkinci Üniversite’ kayıtları rekor sayıya ulaştı. İkinci Üniversite’ye kayıt yaptıran öğrenci sayısı uygulamanın başladığı 2002 yılından bu yana bir kayıt periyodunda ulaşılan en yüksek kayıt sayısı olarak rekor kırdı.

İKİNCİ ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE VAKİT BİTİYOR?

Anadolu Üniversitesi (AÜ) 2021-2022 akademik yılı “İkinci Üniversite” online müracaat ve kayıt süreçlerinin aday öğrencilerden gelen ağır talep nedeniyle 17 Ekim’e kadar uzatıldığı bildirildi.

İKİNCİ ÜNİVERSİTE İLE 41 ÖNLİSANS VE 21 LİSANS PROGRAMI

Mesleğinde yükselmek, ilgi duyduğu kısımda okumak ve hayallerini gerçekleştirmek isteyenler için İkinci Üniversite, 5’i yeni açılmış olan 41 önlisans ve 21 lisans programında okuma fırsatı sunuyor. Bu yıl birinci sefer öğrenci kabul edecek önlisans programları Bilgisayar Programcılığı ve Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği iken yeni açılan lisans programları ise Görsel Bağlantı Tasarımı, İktisat (İngilizce) ve Siyaset Bilimi ve Kamu İdaresi (İngilizce) oldu.

İkinci Üniversite’ye kayıt yaptırmak isteyen adayların https://aoskayit.anadolu.edu.tr adresinden e-devlet şifresi ile müracaat yapması gerekiyor. İkinci Üniversite hakkında ayrıntılı bilgi 7/24 hizmet veren davet sisteminden veya http://ikinciuniversite.anadolu.edu.tr/ web sitesinden alınabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir