Haberom

Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler

Fenerbahçeli Kim Min-Jae’ye Kore futbol efsanesinden övgüler! “Türkiye’ye transferi sonrası…”

Güney Kore futbolunun efsane isimlerinden Jeong-Woon Ko, ülkesinin basınına yaptığı açıklamada Fenerbahçeli Kim Min-Jae’den övgü dolu sözlerle bahsetti. Kim’in, bilhassa İran maçındaki performansından baheden Jeong-Woon Ko, yıldız ismin Fenerbahçe’ye transferi sonrası kendisini geliştirdiğini aktardı. İşte o kelamlar…

“Kim Min-Jae, İran maçında kendisine verilen vazifeden fazlasını yaptı. Yalnızca savunma alanında değil, orta alanda da durmaksızın koşarak İran’ın ataklarını engelledi. İrann, Kore ceza alanı içinde değerli bir atak fırsatı yakalayamadı. Zira Kim Min-Jae, İran forvetlerine nefes aldırmadı ve onları sıkıca bağladı.

“BÜYÜK OYNAMAYA BAŞLADI”
Kim Min-Jae, Türkiye Muhteşem Ligi’ne transfer olmasının akabinde büyük oynamaya başladı ve bedeline kıymet katıyor. O, 1.90 uzunluğunda ve rakip forvetlerin onunla çarpışabilme ihtimali yok. Uzun uzunluğuna karşın çok süratli. İran’ın Taremi – Azmoun – Jahanbakhsh’tan oluşan forvet çizgisinin zayıflamasında katkıda bulundu. Kim Min-Jae, orta saha oyuncularıyla çok uygun bağlantı kurdu ve kadrosunun deplasmandan 1 puanla dönmesinde büyük katkıta bulundu.”

90 DAKİKA ALANDA KALDI
Öte yandan Kim Min-Jae, 2022 Dünya Kupası Asya Elemeleri A Kümesi’nde oynanan İran – Güney Kore maçında 90 dakika alanda kaldı.

Kim Min-Jae, bu dönem Fenerbahçe formasıyla toplamda 9 maça çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir