Haberom

Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler

FENERBAHÇE HABERLERİ! Serdar Dursun ile ilgili flaş itiraf! “Galatasaray…”

A Ulusal Kadro’nun Letonya maçında beraberlik golünü kaydeden Serdar Dursun, ay-yıldızlı formayı birinci defa terletti.

Kritik gecede geri dönüşün fitilini ateşleyen 29 yaşındaki futbolcu ile ilgili Karagümrük eski lideri Cengiz Günaydın Hürriyet’e açıklamalarda bulundu.

CENGİZ GÜNAYDIN KEŞFETTİ: HAYRAN KALDIM

O devir de farklı özelliklere sahip olmasına karşın yaşı nedeniyle bir türlü aradığı çıkışı yakalayamayan Serdar Dursun’u gerçek manada birinci keşfeden isim Karagümrük’ün o dönemki lideri Cengiz Günaydın oldu.

Serdar Dursun’u Beşiktaş ile Eskişehirspor U21 gruplarının hazırlık maçında seyrettiğini söyleyen Günaydın şunları söyledi: “Maç 4-4 bitti ancak alanda vazife yapan oyuncular içinde benim aklımda bir tek Serdar kaldı. Tarzına hayran kalmıştım. Çabucak peşine düştüm ancak o alt ligleri istemiyor, Üstün Lig’i arzuluyordu.”

“F.BAHÇE LİDERİ ALİ KOÇ GOLCÜYÜ TERCİH ETTİ”

Karagümrük’ün eski lideri Cengiz Günaydın, Serdar Dursun’un bu dönem Fenerbahçe’ye gelme macerasını da şöyle anlattı:

“Sayın Ali Koç çok tanınan kıymetli bir futbol büyüğümüze, geçen yıl Almanya’da oynayan bir futbolcuyu ‘Alalım mı?’ diye soruyor. İsmini veremeyeceğim büyüğümüz “Onu alıp ne yapacaksın git Serdar Dursun’u al” diyor ve böylelikle futbolcunun Fenerbahçe macerası başlıyor.”

“GALATASARAY’A TEKLİF ETTİK İSTEMEDİLER”

Cengiz Günaydın “Bizden 4 futbolcu çeşitli kadrolara gitti lakin Serdar’a talip çıkmadı. Bu inanılır üzere değil. Yeni Malatya, Altınordu, Galatasaray’a önerdik istemediler.

Yalnızca Trabzonspor 1461 kadrosuna alabileceklerini belirti. O da olmayınca Almanya’ya Gürther Fürth’e gitti ve çıkışı başladı” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir