Genel Haber

Faslı bebek 10 bin metre yükseklikte doğdu, göbek kordonunu kabin amiri kesti

THY’nin geçtiğimiz pazartesi günü İstanbulŞikago seferini yapan tarifeli seferinde yerden yaklaşık 10 bin metre yükseklikte doğum gerçekleşti.

İstanbul Havalimanı’ndan uçağa 3’ü çocuk 5 kişilik Faslı bir aile bindi. Gebe olan Faslı bayanın uçuş sırasında doğum sancısı tuttu. Bir yandan kabin takımları uçağın art tarafında hazırlık yaparken, öteki yandan kaptan pilot uçakta “hekim” anonsu yaptı. Yolcular ortasında bulunan beyin cerrahı olan bir hekimin nezaretinde, kabin vazifelilerinin yardımıyla Faslı bayan, erkek bir çocuk dünyaya getirdi. Bebeğin kordonunu Kabin Amiri Gülderen Doğu kesti. Anne ve bebeğinin sağlıklı bir formda dünyaya gelmesi nedeniyle uçak rotasına devam etti.

Almahdi ismi verildi

Faslı baba oğluna “Almahdi” ismini koydu. Babanın isteği üzerine bebeğin dünyaya gelişi uçaktan anons ile yolculorta duyuruldu. Uçak Şikago’ya gidene kadar kabin grubu bebekle yakında ilgilendi. Kabin grubu uçuş sırasında bebek ve ailesiyle birlikte anı fotoğrafı çektirdi.

Uçağın Şikago’ ya inişi sonrası anne ve bebeğinin denetim maksatlı olarak hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

Ağustos ayında da bir kız çocuğu dünyaya geldi

THY’nin ağustos ayında Dubai’den İngiltere’nin Birmingham kentine gerçekleştirdiği tahliye uçuşunda da Afgan Soman Noori isimli bir yolcu, Havva isminde bir kız çocuk dünyaya getirmişti.

Kaynak: TR Sputnik

Yazar

Yazarım yazarım hiç durmadan hep yazarım, yazardır benim adım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu