Gündem

Erdoğan’ın mitingi için personellere tehdit: Yanın 4 kişi getirmeyen işe gelmesin

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yarınki İzmir programında AKP’li Menemen Belediyesi çalışanlarının mitinge iştiraki mecburî tutuldu.

Menemen Belediyesi Paklık İşleri Müdürlüğü yetkilisi, Alsancak Stadı’nın açılışı, zelzele konutlarının teslimi ve Menemen mitingi için İzmir’e gelecek olan Erdoğan’ın programına katılması için belediye personellerini tehdit etti. Emekçileri Menemen Koyundere Belediye Şantiyesi’nde toplayan yetkili, “Mitinge katılmak zarurî. Şayet yanınızda dört kişi getirmeyecekseniz pazartesi işe gelmeyin” tabirini kullandı.

Menemen Belediye Lider yardımcılarının da çalışanları arayarak mitinge iştirakin mecburî olduğunu söylediği belirtildi.

Emekçilerin mitinge katılmaya zorlanmasına ait açıklama yapan CHP Menemen İlçe Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Menemen Belediyesi idarecileri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Izmir ve Menemen programına iştirak davetiyle sonları zorlayan bir tavır sergilemiş; savurdukları tehditler, işi çığrından çıkarmıştır. Her işçiye kendilerinin yanı sıra TC kimlik numaralarını evvelden vermek suretiyle 4 kişi daha getirme zaruriliği dayatan, bununla kalmayıp gelmeyenlerin ve kelamında durmayanların işlerine son verileceği gözdağını veren bu zihniyeti şiddetle kınıyoruz” denildi.

Kaynak site: Cumhurriyet

Yazar

Yazarım yazarım hiç durmadan hep yazarım, yazardır benim adım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu