Gündem

Cinayet ve uyuşturucu olaylarındaki artış Meclis gündeminde

UYGUN Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, AKP’nin kalesi olarak bilinen Kayseri’de son günlerde artan intihar ve cinayet olaylarına dikkat çekti.

DÜZGÜN Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, AKP’nin kalesi olarak bilinen Kayseri’de son günlerde artan intihar ve cinayet olaylarını meclis gündemine taşıdı.

“TÜM HEMŞEHRİLERİMİZ ENDİŞELİ”

“Huzur kenti olarak bilinen Kayseri’de son vakitlerde çok sık intihar yahut cinayet olayı yaşanıyor” diyen Ataş, kentte yaşanan kimi acı olayları hatırlatarak, şunları söyledi:

“İki gün evvel, uyuşturucunun pençesine düşen mühendislik fakültesi öğrencisi 22 yaşında gencimiz intihar etti. Çabucak gerisinden, iş bulamadığı için bunaldığı tez edilen 29 yaşında bir gencimiz evvel annesini, sonra babasını vurdu; annesi ve kendisi merhum oldu, babası ağır yaralı.

Bu acıları derinden hissederken mobilya üretimi yapan ve borcu olduğu söylenen 47 yaşında bir kardeşimiz kendini astı. Bu olaylar yalnızca iki gün içerisinde yaşandı. Yaşanan bu olaylar ve uyuşturucu olaylarındaki artış, kentimize karşı sorumluluk hisseden tüm hemşehrilerimizi derinden endişelendirmektedir. Bir an evvel meydana gelen bu olayların sebeplerinin tüm taraflarıyla ele alınması ve gerekli çalışmaların yapılması son derece de önemli”

“PARTİLİ CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÛMET SİSTEMİ ÇÖKTÜ”

Konuşmasında partili Cumhurbaşkanlığı sistemini de eleştiren Dursun Ataş, “Partili Cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemi daha 4’üncü yılını tamamlamadan çöktü. Bu sistemle, ülkemizdeki tüm problemlerin çözüleceğini, Türkiye’nin ekonomik olarak uçacağını, şahlanacağını, ülkede her alanda istikrarın sağlanacağını sav eden iktidar yetkilileri bile bugün bu sistemden yakınmaya başladı.

Meclisin zayıflatılarak tüm yetkilerin bir adama verildiği, liyakat, istikrar, denetlenebilirlik ve şeffaflığın yok edildiği, ‘hukuk devleti’ prensibinin ayaklar altına alındığı, iktisadın çöktüğü, vatandaşın sefalete terk edildiği bu periyotta ülke olarak tarihimizin en makus günlerini yaşıyoruz. Bu, sürdürülebilir bir durum değildir.

Bir an evvel sandık vatandaşın önüne getirilmeli, ülkemizde adalet ve itimadı tesis edecek düzgünleştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sistem için gerekli adımlar atılmalıdır” dedi.

Günün Trend Görüntüsü

Daha fazla göster

Kaynak site: sözcü

Yazar

Yazarım yazarım hiç durmadan hep yazarım, yazardır benim adım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu