Gündem

Bakan Kurum, orman yangınlarının çıktığı 5 ildeki hasar tespit çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi

Kurum, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, yangınla uğraşın 4’üncü gününde 257 bireyden oluşan takımın, taşınabilir laboratuvarlar ve teçhizatla hasar tespit çalışmalarını seferberlik ruhu içinde devletin tüm imkanlarıyla sürdürdüğünü belirtti.

Kurum, vilayetlerde yürütülen hasar tespit çalışmalara ait şu bilgileri verdi:

“Antalya Manavgat, 1046 binada 333 konut, 11 ticarethane, 63 ahır ve 153 öbür hane, toplam 560 bağımsız ünitenin ağır hasarlı, acil yıkılacak ve yıkık olduğunu tespit ettik. Üstyapı hasar tespit çalışmalarımızı 17 mahallede tamamladık, 16 mahallede devam ediyoruz. Muğla Marmaris, Siteler, Armutalan, Bayır, İçmeler ve Turunç mahallelerinde hasar tespit çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 47 binanın bağımsız ünitenin ağır hasarlı, acil yıkılacak ve yıkık olduğunu belirledik. Mersin Aydıncık, Merkez, Atatürk ve Yenikaş mahalleleriyle Silifke Yeşilovacık Mahallesi’nde hasar tespit çalışmalarımız devam ediyor. Aydıncık’ta 35, Silifke’de 15 binanın acil yıkılacak, ağır hasarlı ve yıkık olduğunu tespit ettik. Adana Kozan ve Aladağ’da 6 köyde 1605 haneyi boşalttık. Akdam, Akarca, Salmanlı, Kızlarsekisi mevkilerinde hasar tespit çalışmalarımıza başladık. Kozan’da acil yıkılacak, ağır hasarlı ve yıkık 33 bina belirledik. Osmaniye Kadirli’de ağır hasarlı 7 bina tespit ettik.”

İNŞAATLAR BİR YIL İÇİNDE TAMAMLANACAK

Kurum, yangından etkilenen yerlerde TOKİ Başkanlığı eliyle inşaatlara süratlice başlayacaklarını vurgulayarak, “Köy konutlarımızı ahırı, müştemilatı ve deposuyla yapacak, 1 yıl içinde tamamlayarak vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. Hemşehrilerimizin her vakit yanındayız.” tabirlerini kullandı.

Kaynak: NTV

Yazar

Yazarım yazarım hiç durmadan hep yazarım, yazardır benim adım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu