Gündem

Bakan Koca yeni corona tablosunu açıkladı! İşte bugünkü olay ve vefat sayısı

Sıhhat Bakanlığı’nın açıkladığı 25 Kasım 2021 Perşembe gününün corona virüsü (koronavirüs) tablosuna nazaran son 24 saatte 222 kişi hayatını kaybetti. Yeni olay sayısında ise düne nazaran düşüş yaşandı. Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, “Hayatın bir mühlet daha salgın şartlarında devam edeceği gerçeğine alışmamız gerekiyordu. Bu adaptasyonu çoğumuz sağladık. Bir kısmımızsa, salgın yokmuş üzere davranmayı seçiyor. Hepimiz için hakikat olan, hayatı olağana yaklaştırırken salgınla gayretin kaidelerine da uymaktır” dedi.

Sıhhat Bakanlığı, Türkiye’nin günlük COVID-19 tablosunu açıkladı. 25 Kasım datalarına nazaran, 363 bin 43 test yapıldı.

Son 24 saatte, 24 bin 467 yeni hadise tespit edildi. 29 bin 639 kişi de sıhhatine kavuşurken corona nedeniyle bugün 222 kişi hayatını kaybetti.

BAKAN KOCA’DAN AÇIKLAMA

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, “Hayatın bir mühlet daha salgın şartlarında devam edeceği gerçeğine alışmamız gerekiyordu. Bu adaptasyonu çoğumuz sağladık. Bir kısmımızsa, salgın yokmuş üzere davranmayı seçiyor. Hepimiz için gerçek olan, hayatı olağana yaklaştırırken salgınla çabanın kurallarına da uymaktır” dedi.

AŞILAMADA BİRİNCİ SIRADA ORDU VAR

Bilgilerde, aşılamada önde giden vilayetlere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna nazaran Türkiye’de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Ordu’yu Osmaniye, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale,  Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak ve Burdur takip etti.

EN DÜŞÜK AŞILAMA ŞANLIURFA’DA

Bakanlığın tablosuna nazaran Türkiye’de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa’yı sırasıyla Batman, Siirt, Diyarbakır, Muş, Bingöl, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Bayburt takip etti.

DÜN HADİSE VE VEFAT SAYISI KAÇTI?

Bakanlığın 24 Kasım datalarına nazaran, dün 364 bin 351 test yapılmıştı. Dün, 27 bin 592 olay tespit edilirken, 175 kişi hayatını kaybetmiş ve 28 bin 285 kişi sıhhatine kavuşmuştu.

Günün Trend Görüntüsü

Daha fazla göster

Kaynak site: sözcü

Yazar

Yazarım yazarım hiç durmadan hep yazarım, yazardır benim adım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu